Kas naised võiksid külastada lasketiiru?

Miks võiksid naised külastada lasketiiru?
1. Laskmine on sport. Samamoodi nagu golf, piljard ja male on ka laskmine sport ning vajab järjepidevat harjutamist ning enda arendamist. Millegi nimel töötamine ning oma tulemuse parandamine toob heaolutunde ning saavutusrõõmu. Miks mitte teha lasketiirus käimisest enda jaoks täiesti uus hobi?
2. Laskmine tõstab enesekindlust. Uue oskuse õppimine, eriti nii jõulisel ja täpsel alal, annab juurde enesekindlust.
3. Laskmine on trenn. Kuigi kõik relvad pole just väga rasked, vajab õige kehahoiak ning relva hoidmine siiski lihaste pingutamist ning füüsiline väsimus võib esimestel kordadel tulla juba kümne minutiga. Pidev harjutamine teeb tugevamaks.
4. Laskmine arendab silma-käe koostööd.
5. Laskmine on äge ja eriline – millal keegi viimati seltskonnas sellisest hobist rääkis?
Täienduseks eelmainitule, mitmed lasketiirude instruktorid on ühel arvamusel, et naised õpivad kiiremini õigesti laskma ning on täpsemad, sest (nende hinnangul) järgivad naised paremini instruktorilt saadud juhiseid ning võtavad nõu kuulda.
Lisaks paar korda kuus harjutamas käimisele saab lasketiirus korraldada koos instruktoriga ka mitmeid üritusi.

Millisel puhul tasuks veel lasketiiru minna?

1. Tüdrukute õhtu – mis oleks vahvam, kui tüdrukute õhtul just sellist tegevust esmakordselt proovida?
2. Sünnipäev – pakkuge oma lähedastele võimalus midagi uut ja huvitavat õppida.
3. Pensionile mineku tähistamine – sest lasketiirus pole vanuse ülempiiri!
4. Naistepäev – miks mitte töökaaslaste või sõbrannadega naistepäev lasketiirus veeta ning endale meenutada, et naised on vägevad ja kõigeks võimelised?
5. Emadepäev! Emad elavad pidevas kohustuste ja ülesannete keerises, täiesti teistmoodi ja eriline oleks emad selleks tähtpäevaks rutiinist välja lülitada ning lasta igapäevaseid pingeid unustada.
6. Neljapäev – sest lasketiiru võib tulla ka täiesti tavalisel neljapäeval ning ikka on vahva.

Otsime ema, kellele teha kingitus

Taktikalise Laskmise Keskus otsib ema, keda lasketiiru kohapeale kutsuda ja talle üks meeleolukas elamus pakkuda.

Meie jaoks ei ole oluline, kas sa oled tööl käiv või kodune ema, ühe või viielapse ema või lauluema, kasuema, võõrasema, üksikema, vanaema või vaarema.

Kui sa ei ole oma elus varem laskmisega kokku puutunud, kardad relvi ja pauke, siis oled sa täpselt see, keda me otsime.

Tahame ühele emale teha mõnusa pärastlõuna lasketiirus koos koolitusega, et saaks harjutada kätt erinevate relvadega ja lisaks lahkub ema üllatuskotiga kõige kodus vajalikuga Dermosililt.

Kui sa oled valmis, et sind jälgib samal ajal ka kaamerasilm ja satud hiljem Taktikalise Laskmise Keskuse sotsiaalmeediasse ja kodulehele, siis võta meiega ühendust.

Saada meile kiri ja anna endast märku. Või kui tead kedagi kes oleks sellisest üllatusest huvitatud, siis võid julgelt meile saata tema sotsiaalmeedia profiili.

Saada meile kiri

Kliendiüritus lasketiirus

Miks peaks üleüldse ettevõte korraldama oma klientidele või ka töötajatele ühisüritusi? Teatud mõttes on see ju ettevõtte raha raiskamine. Kõik on ilmselt kuulnud ütelust, et sõjaväesõbrad on sõbrad elu lõpuni. See tuleneb fenomenist, et kui ollakse koos mingi raskuse ees, siis õpitakse teineteist paremini tundma ja tekib lähedane suhe.  Ollakse koos mitu puuda soola ära söönud. Kliendiüritus kannab sama eesmärki. Tehakse midagi tavapärasest erinevat ja natuke ekstreemset ja siis hiljem ühises peolauas vennastutakse. Hilisem kliendisuhe on siis palju ladusam ja usalduslikum. Konkurentide pakkumistest saadakse varakult teada, kliendisuhet ei taheta lõpetada ja võimalikud probleemid lahendatakse usalduslikus õhkkonnas. Sellest perspektiivist vaadates on kulu kliendiüritusele hoopis investeering, mis aitab äri kaitsta ja kasvatada.

Oma töötajate üritus on suures plaanis sama eesmärgiga, mitte kulu vaid investeering. Omanik ja juht tahab, et kollektiiv töötaks ühtse tiimina, tuntakse teineteist ja saadakse kolleegidele loota. Lisaks on häid töötajaid raske leida ja nende hoidmine ja motiveerimine on paras katsumus. Rahaline motivatsioon kipub kiirelt ununema ja lõpmatuseni ei saa seda teha. Emotsioon püsib aga terve elu.

Minu oma tähelepanekud on näidanud, et lasketiirus tulirelvi lastes ei suuda inimesed teeselda ja mingit konvensionaalset maski kanda, nad keskenduvad laskmisele. Nii saab klienti ja töötajat paremini tundma õppida ja ühiselt aega veeta.

Firmaüritus peaks olema midagi sellist, mida igaüks niisama kodus teha ei saa. Lasketiir on just selline tegevus. Näiteks pudeli veini saavad kõik poest ka ise osta. Loomulikult saab ka üksi tiiru tulla, aga tiimitunnet seal ikka ei teki. Vajadusel saab ka väikese võistluse grupi liikmete vahel korraldada, mis lisab sündmusele veel põnevust.

Aga et üritus ei oleks pelgalt tulistamise keskne, saame pakkuda ka loengut tulirelvade ajaloost koos meie minirelvamuuseumi külastamisega.

Ürituse korraldamiseks võta julgelt ühendust ja arutame koos kõik aspektid läbi, et korraldada väärt sündmus.

Päringu ürituse korraldamiseks võid saata alljärgneva vormi kaudu.

Saada päring

Oluline info relvakappide osas

Politseiamet on mõnede päevade eest asunud seisukohale, et relvakapi sisemuses asuvat eraldi väiksemat lukustatavat osa, mis siseministri vastava määruse järgi on mõeldud padrunite, sütikute ja püssirohu hoiustamiseks, ei ole enam lubatud kasutada tulirelvade hoiustamiseks.
Kui seni politsei aktsepteeris relva selliselt hoiustamist näiteks sportlaskurite või jahimeeste puhul, kellele lubatud on vastavalt kuni 5000 padrunit sportrelvade kohta või kuni 300 padrunit iga jahitulirelva kohta – kogused, mis ilmselgelt füüsiliselt ei mahu kapi sisemuses olevasse eraldi lukustatavasse väikesesse ossa, ja näiteks sportlased võisid oma paari sportpüstolit, mis sinna mahtusid, seal hoida, ning padruneid nö “suuremas osas”, siis nüüd seda enam ei lubata. 
Kõik padrunid peavad nüüdsest olema sisemises lukustatavas osas ja relvad üksnes kapi suuremas osas. Ning kui padrunid väikesesse ossa ära ei mahu, “võib relvaomanik poest osta juurde teise relvakapi padrunite jaoks”, sest “seadus võimaldab omada kahte kappi – üks relvadele, teine padrunitele”.
Politseiamet põhjendab seda relva hoiustamise ohutuse tagamisega ja siseministri määruse muutmiseks, et see vastaks nö “reaalsele elule”, vajadust ei näe.

Tartus koolitus politsei relvaeksamiks 19. märtsil 2022

Tartus toimub teooriaosa kursus meie Teguri 28A Keskuses laupäeval, 19.03 algusega kell 10.00 Läheb ca 15:30ni.

Osalejatel soovitame võtta kaasa veidi kergemat vahepala, kuna lõunapausi ette nähtud ei ole. Veemasin on tiirus olemas.

Kursuses sisaldub lisaks nimetatud teooriaosale koos materjalidega 2,5 tundi individuaalset laskepraktikumi, mille osalejad saavad ise instruktoritega otse kokku leppida endale sobivaks ajaks.

Lähem info koolituse sisu kohta SIIT

Kursusel osalemiseks ja lisainfo saamiseks palun saata e-mail : info@tlk.ee

Tallinnas koolitus politsei relvaeksamiks 21. ja 22. märtsil 2022

Politsei relvaeksamiks ettevalmistav koolitus Tallinnas on mõlemal päeval algusega kell 17.00 meie Nõlva 9 Keskuses, orienteeruvalt läheb kuni 20.00ni.

Peale kahes osas nimetatud kuupäevadel toimuva teooriakoolituse sisaldub kursuses 2,5 tundi individuaalset laskepraktikumi, mille osalejad saavad ise instruktoritega otse kokku leppida endale sobivaks ajaks.

Osalemiseks saatke palun e-mail: info@tlk.ee

Lähemat info kursuse kohta leiad SIIT

10-lasulised vintpüssisalved

Vastavalt Relvaseaduse viimatistele muudatustele viidi seadusesse sisse uus mõiste – piiratud käibega padrunisalved. Püstolite puhul piirati salve mahtu 20 padrunile, vintpüssidel 10 padrunile. AK ja AR vintpüssidel on standardiks 30-lasulised salved. Suurema mahuga padrunisalvesid tohivad täna käidelda vaid relvakollektsionäärid, practical-laskesportlased ja riigikaitses osalevad isikud (viimased kaks kategooriat relvaomanikke peavad selleks tegema PPAle vastava avalduse ja taotlema oma olemasolevale relvaloale eraldi märke). Need relvaomanikud, kelle poolautomaatsed vintpüssid on registreeritud kas enese- ja vara kaitseks või muuks laskespordiks kui practical (IPSC), ei tohi enam käidelda üle 10 padrunit mahutavaid padrunisalvesid – see on täna Relvaseaduse alusel kehtestatud väärtegu ja sanktsiooniks on rahatrahv ning relvaloa tühistamine. Et teil oleks aga ka edaspidi võimalus oma relva legaalselt käidelda, oleme võtnud oma poodi 10 lasulised salved

AK kaliiber 7,62×39

AR kaliiber .223/5,56

Tartus koolitus politsei relvaeksamiks 19. veebruaril 2022

Tartus toimub teooriaosa kursus meie Teguri 28A Keskuses laupäeval, 19.02 algusega kell 10.00 Läheb ca 15:30ni.

Osalejatel soovitame võtta kaasa veidi kergemat vahepala, kuna lõunapausi ette nähtud ei ole. Veemasin on tiirus olemas.

Kursuses sisaldub lisaks nimetatud teooriaosale koos materjalidega 2,5 tundi individuaalset laskepraktikumi, mille osalejad saavad ise instruktoritega otse kokku leppida endale sobivaks ajaks.

Lähem info koolituse sisu kohta SIIT

Kursusel osalemiseks ja lisainfo saamiseks palun saata e-mail : info@tlk.ee

Tartus koolitus politsei relvaeksamiks 24. juulil 2021

Tartus toimub selle suve viimane teooriaosa kursus meie Teguri 28A Keskuses laupäeval, 24.07 algusega kell 10.00 Läheb ca 15:30ni. Järgmine koolitus Tartus toimub septembri teises pooles.

Osalejatel soovitame võtta kaasa veidi kergemat vahepala, kuna lõunapausi ette nähtud ei ole. Veemasin on tiirus olemas.

Kursuses sisaldub lisaks nimetatud teooriaosale koos materjalidega 2,5 tundi individuaalset laskepraktikumi, mille osalejad saavad ise instruktoritega otse kokku leppida endale sobivaks ajaks.

Lähem info koolituse sisu kohta SIIT

Kursusel osalemiseks ja lisainfo saamiseks palun saata e-mail : info@tlk.ee

Tartus koolitus politsei relvaeksamiks 12. juunil 2021

Tartus toimub kursuse teooriaosa meie Teguri 28A Keskuses laupäeval, 12.06 algusega kell 10.00 Läheb ca 15:30ni.

Osalejatel soovitame võtta kaasa veidi kergemat vahepala, kuna lõunapausi ette nähtud ei ole. Veemasin on tiirus olemas.

Kursuses sisaldub lisaks nimetatud teooriaosale koos materjalidega 2,5 tundi individuaalset laskepraktikumi, mille osalejad saavad ise instruktoritega otse kokku leppida endale sobivaks ajaks.

Lähem info koolituse sisu kohta SIIT

Kursusel osalemiseks ja lisainfo saamiseks palun saata e-mail : info@tlk.ee