John Moses Browning sündis Ogdenis, Utah osariigis USAs, mormoonide perekonnas 23. jaanuaril 1855. Tema isa Jonathan oli relvameister, kellel oli oma relvasepa töökoda. John Moses hakkas isa juures tööle seitsmeaastaselt, isa õpetas relvade ehitust ja tööpõhimõtteid ning julgustas teda katsetama erinevate ideedega. John valmistas oma kavandite järgi esimese tulirelva juba 13 aastasena.
Browningut peetakse 20. sajandi ja ilmselt ka kõigi aegade üheks produktiivsemaks relvameistriks. Tema tööd avaldasid mõju sisuliselt kõigile relvaliikidele, suurimad teened on tal kindlasti pool- ja täisautomaatsete relvade kategoorias. Browningu nimel on 128 tulirelvadega seotud patenti. Ta lõi maailma esimese töökindla kompaktse püstoli, leiutades selleks nn teleskoopluku – sisuliselt tähendas see kaasaegse püstolikelgu loomist, mis sisaldas endas löögi- ja taandurmehhanismi ning relvarauda. Seni olid püstolite relvarauad peamiselt fikseeritud raami külge, Browning võttis need sealt lahti ning paigutas koos taandurmehhanismiga kelgu sisse. Sedasama ehitust kasutavad valdav enamus maailma püstolimudelitest tänaseni ning seni pole midagi paremat veel asemele pakutud. Samuti lõi Browning maailma esimese püssirohugaaside mõjul toimiva kuulipilduja (Colt–Browning mudel 1895) seniste mehhaaniliste, tagasilöögi energial põhinevate kuulipildujate asemele (näiteks maailmakuulus Maxim kuulipilduja, aga ka näiteks Johnsoni kuulipilduja mudel 1941).
Kindlasti on maailmas Browningule palju kuulusust toonud tema loodud püstolid Colt mudel 1911 ning Browning HighPower mudel 1935, aga ka kuulipildujad BAR mudel 1918 ning .50 kaliibriline M2 Browning, mis on tänaseni NATO standard ning kasutusel väga paljude maailma riikide armeedes.
Väga tuntud on ka Browningu loodud kompaktsed püstolid kaliibrites 6,35 mm, 7,65 mm ja 9mm Browning Short, milledest enamiku lõi Browning juba elades Belgias ning töötades Lieges, Fabrique National Herstal ehk FN relvatehases. Neljandat Browningu loodud püstolikaliibrit .38 ACP arendati edasi 20. sajandil – tulemuseks .38 Super Auto. Sellest padrunist sai Practical-laskmise (IPSC) algusaastate üks peamisi püstolikaliibreid „vana hea“ .45 ACP kõrval ning .38 Super on väga laialdaselt kasutusel IPSC Open võistlusdivisjoni (selle laskespordiala nn F1 – kui tuua sisse võrdlus autode maailmast) püstolites ka tänasel päeval.
John Moses Browning pühendas kogu oma elu relvadele. Pensionile ta ei jõudnudki – ta suri südamerikke tagajärjel oma poja Val Browningu relvatöökojas tööpingi taga 26. novembril 1926 luues FN tehasele uut poolautomaatset püstolit. Katkenud töö viis lõpule Belgia relvameister Dieudonne Saive 1935. aastal ning selle tulemusel sündis meile kõigile tuntud Browning HighPower mudel 1935.

Image may contain: one or more people

Image may contain: 1 person