Casimir Lefaucheux (26. Jaanuar 1802 – 9. august 1852) oli Prantsuse relvameister.
Ajal, mil enamikke kasutusel olnud relvadest tuli laadida relvaraua suudmeosast, leiutas Lefaucheux esimese praktiliselt kasutatava relvaraua tagaosast laadimise süsteemi.
1836. aastal valmis tema esimene tihvtpadrun, mille kest oli valmistatud kartongist. Padruni põhjaosa, mis sisaldas tihvtiga süütesüsteemi, oli vasest, kuul pliist. 1858. aastal tuli välja “Lefaucheux pistolet-revolver”, mis oli esimene revolver, milles kasutati täielikult metallist valmistatud kestaga padruneid.
Tihvtpadruni iseloomulikuks tunnuseks on selle põhjaosa küljest väljaulatuv metalltihvt, mille pihta annab löögi relva kukk. Tihvti kaudu antakse löök edasi padruni sisemuses olevale sütikule, mis süütab padruni püssirohulaengu ning edasi toimub kogu lasuprotsess nagu tänapäevastes padrunites. Padrunite käitlemisel pidi olema ettevaatlik, kuna tihvtpadruni maha pillamisel võis see rakenduda – tihvt on mehhaaniline vahend, mis ei tee vahet mil viisil ta löögi saab – kas seda teeb relva kukk või puude maapinnaga.
Tänasel päeval on tegemist pigem kollektsioneerimisväärtust omava haruldusega, ent tihvtpadruneid on siiski liikvel ka Eestis. Kuigi padrunitel on reeglina vanust pea 150 aastat ja nende sütikud on üldjuhul muutunud kasutuskõlbmatuks, tuleb nende käitlemisel olla siiski ettevaatlik. Vanasti tehti asju armastusega, mis tähendab, et need püsiks kasutuskõlblikena isalt pojale.

 

No automatic alt text available.

No automatic alt text available.

No automatic alt text available.

No automatic alt text available.